Μεγάλες επιτυχίες για τους μικρούς αθλητές του ΟΑΧ

Ο Μάνος Μαυρίδης στο 3ο Διεθνές Open Τουρνουά Θεσσαλονίκης

Με μία εκπληκτική εμφάνιση εκπροσώπησε επάξια το σύλλογό μας ο Μάνος Μαυρίδης, ο οποίος κατετάγη μόνος 1ος στο 3ο Διεθνές Τουρνουά Θεσσαλονίκης στο Β’ Όμιλο, κάνοντας 7,5 πόντους σε 9 αγώνες!

Με μία εξαιρετική εμφάνιση έπεσε η “καλοκαιρινή αυλαία” και για τους μικρούς αθλητές του ΟΑΧ, οι οποίοι αγωνίστηκαν στο Διεθνές Τουρνουά “Κυδωνία”, που διοργάνωσε ο ΑΟ ΚΥΔΩΝ Χανίων & ο Ο.Φ.Σ.Χ.
Αθλητές του ομίλου μας κατέκτησαν και τις 3 πρώτες θέσεις στην ηλικιακή κατηγορία U12. Συγκεκριμένα, 1ος κατετάγη ο Καλλιγέρης Γιάννης με μία καταπληκτική εμφάνιση και συγκομιδή 83 μονάδων έλο! Τη 2η και 3η θέση στην ίδια κατηγορία κατέλαβαν ο Χριστοδουλάκης Μιχάλης και ο Μαλιαράκης Δημήτρης αντίστοιχα, οι οποίοι πάλεψαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα σε όλες τις παρτίδες τους!

Τη 2η θέση στα κορίτσια U16 κατέκτησε στο τουρνουά Κυδωνία η Νικολοζάκη Μελίνα με μία καταπληκτική εμφάνιση και συγκομιδή 64 μονάδων έλο! Επίσης, τη 2η θέση αλλά στα κορίτσια U14 κατέλαβε η Κλεοβούλου Σοφία (μαζί με 45 μονάδες έλο!), η οποία προπονείται τον τελευταίο χρόνο στις ακαδημίες του συλλόγου μας!

Άλλη μία επιτυχία σημείωσε ο Μάνος Μαυρίδης στο προαναφερόμενο τουρνουά “Κυδωνία”, καθώς κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία U16 αλλά και την 6η θέση στη γενική κατάταξη!

Στο ίδιο τουρνουά, η Άννα Μαλιαράκη (η βενιαμίν της ομάδας μας) έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση και κατέκτησε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία Κορίτσια U08!

Τέλος, στο ίδιο τουρνουά συμμετείχε και ο Μπενάκης Γιάννος με μία αξιόλογη προσπάθεια!

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά μας και καλή συνέχεια στην σκακιστική χρονιά που έρχεται!