![](https://oaxchess.club/wp-content/uploads/2022/10/viber_image_2022-10-16_10-36-20-547-1024x768.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν το Σάββατο 15 Οκτώβρη τα προκριματικά του διασυλλογικού πρωταθλήματος Κρήτης Πάιδων-Κορασίδων. Η ομάδα του ΟΑΧ κερδίζοντας την ομάδα του Ο.Φ.Σ.Χ. 4.5 – 0.5, αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Δυτικής Κρήτης και αγωνίζεται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο Final 4 Κρήτης, διεκδικώντας μία θέση στα Πανελλήνια.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν με την ομάδα μας και καλή επιτυχία στον ερχόμενο τελικό.