Ολοκλήρωση προκριματικών Νομού Χανίων με επιτυχίες!

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 26 Ιανουαρίου οι προκριματικοί αγώνες ηλικιακών κατηγοριών για το 2020. Οι δύο πρώτοι νικητές κάθε κατηγορίας προκρίνονται στην τελική φάση του Πρωταθλήματος Κρήτης σύμφωνα με την προκήρυξη της ΕΣΣΚ .

Οι νεαροί αθλητές του ΟΑΧ που συμμετείχαν κατόρθωσαν να διακριθούν και να κατοχυρώσουν την πρόκριση για την τελική φάση.

Στην κατηγορία των αγοριών κάτω των 14 ετών (Κ-14) ο Μαυρίδης Θάνος δεν άφησε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους του, επικρατώντας εύκολα με 6 βαθμούς σε 6 αγώνες!

Μαυρίδης Θάνος

Στην κατηγορία κοριτσιών Κ-12 η Χασουράκη Χρυσή, η οποία τα τελευταία 2 χρόνια έχει ενταχθεί στα προπονητικά τμήματα του ΟΑΧ κατέκτησε επίσης την 1η θέση σε ισοβαθμία.

Χασουράκη Χρυσή
Μαυρίδης Μάνος

Στην κατηγορία αγοριών Κ-12 ο Μαυρίδης Μάνος κατέλαβε την 2η θέση με 5,5 βαθμούς σε 7 αγώνες.

Επίσης, στην κατηγορία κοριτσιών Κ-14 η Καλιοντζάκη Εριέττα κατέκτησε τη 2η θέση.

Καλιοντζάκη Εριέττα

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στους αθλητές μας, νιώθοντας βέβαιοι ότι θα δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό μέχρι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τον Ιούνιο.